Aké kovania na vstavanú skriňu?

Ak sa chceme rozhodovať, aké kovanie chceme využiť na vstavaných skriniach, mali by sme poznať jednotlivé rozdiely medzi sortimentom, ktorý nám trh ponúka. Kovaní na vstavané skrine máme viacero typov a sú to v podstate ozdobné a zároveň funkčné prvky na skrini rovnako ako povrchová úprava, nakoľko ide o časti, ktorými skriňu v jednotlivých smeroch po koľajničkách.

Hliníkové kovanie

kovanie hliník windsorNakoľko hliník je ľahší materiál v porovnaní s oceľou, využíva sa skôr na väčších kusoch nábytku. Je s dverami osadenými takýmto typom kovania následne ľahšia manipulácia. Nevýhodou však je, že sa hliníkové kovanie pri zlom používaní môže deformovať, poohýbať alebo ohnúť a zlomiť. Záleží však od používania a pravidelného čistenia. V prípade neohľaduplného zaobchádzania nezáleží na použitom materiáli. Hliníkové kovanie má rôzne profily, práve tvary profilov rozhodujú nie len o estetickej, ale aj funkčnej stránke kovania. Práve druh použitého profilu môže mať veľký vplyv na životnosť a funkčnosť vašej vstavanej skrine.

Oceľové kovanie

Oceľové kovanie je odolnejšie, ale aj ťažšie. Keď chceme docieliť dlhodobé používanie, ktoré je odolné aj voči menej šetrnému zaobchádzaniu, voliť by sme mali práve tento typ kovania. Toto kovanie je však o niečo ťažšie čo je spôsobené hlavne fyzikálnymi vlastnosťami železa ako takého.

Možnosti dizajnového prevedenia kovania

Jednotlivý výrobcovia vstavaných skríň s posuvnými dverami ponúkajú množstvo prevedení  kovania. Jednak ide o farebné spracovanie, aby nám jednotlivé kovanie ladilo s voľbou povrchovej úpravy dverí, ale ide aj o samotný profil kovania. Hliníkové kovanie neponúka toľko farebných možností prevedenia ako oceľové, no oceľové kovanie nemá toľko možností profilov. Treba si zvoliť správne. Vyberáme si totižto nie len nakombinovanie profilu a povrchovej úpravy, ale najmä aby nám kovanie ladilo s dverami a nevadilo celkovému dojmu zo vstavanej skrine.

Pokiaľ si nie ste istý tým správnym výberom kovania, tak sa neváhajte obrátiť na náš personál v ktorejkoľvek predajni. Prípadne vám radi odpovieme na vaše otázky aj online. Tešíme sa na vaše dotazy.

Komentáre


Zanechajte komentár


siet
realizacie
showroom

Newsletter

* povinné pole

© Copyright 2016 | Všetky práva vyhradené DIVENDOOR