Ako sa starať o vstavanú skriňu

Vstavané skrine, ako aj každý iný kus nábytku v domácnosti je nutné ošetrovať a starať sa oň. Tak ako pravidelne vysávame, umývame podlahu, leštíme okná, tak sa treba starať aj o vstavané skrine. Práve pre ich špecifickú konštrukciu je však potrebná aj určitá špecifickejšia starostlivosť v porovnaní s ostatným nábytkom v byte alebo dome.

V čom je starostlivosť o vstavané skrine iná od bežného nábytku

Vstavaná skriňa LiverpoolVstavané skrine majú hlavné špecifikum v tom, že sa väčšina dvierok posúva na koľajničkách. Už len spôsobom zaobchádzania rozhodujeme o tom, ako dlho nám bude skriňa slúžiť, alebo či bude nutné meniť niektoré komponenty. Vysávaním jednotlivých nečistôt práve z drážok tak zabránime tomu, že by sa nám dvere zle zatvárali. Rovnako sa tak zabráni aj možnému poškodeniu koliesok a koľajničiek. Keďže každá nečistota zvyšuje trenie a tým aj opotrebenie týchto súčastí.

Starostlivosť o zvyšné plochy nie je náročná

Čo sa zvyšnej starostlivosti týka, tak sa vstavané skrine nijako nelíšia od ostatného zariadenia a nábytku v domácnosti. Teda pri čistení si vystačíte s bežnou prachovkou alebo prípadne so sprejom na čistenie a leštenie nábytku v domácnosti.

Pokiaľ máte na posuvných dverách aj zrkadlo tak je pre jeho krajší vzhľad vhodné ho občas preleštiť. Prípadne aj očistiť od napadaného prachu prípadne šmúh spôsobených rukami pri otváraní  a zatváraní posuvných dvier.

Jednou z veľkých nevýhod je, že vstavaný nábytok nemôžete len tak špásom vytiahnuť a povysávať prach za jeho zadnou stenou. Práve preto je potrebné myslieť pri montáži aj na tento aspekt a vstavanú skriňu najlepšie navrhnúť tak, aby zapĺňala priestor až po strop alebo presne lícovala k stenám vo svojom okolí. Pretože aj keď tento prach nie je vidno tak sa odtiaľ stále šíri do ovzdušia a môže spôsobovať neskôr dýchacie ťažkosti.

Ako aj z nášho článku vyplýva, tak starostlivosť o vstavané skine nie je žiadna veda a nemusí vám spôsobovať žiadne vrásky alebo starosti. Preto pokiaľ chcete využiť váš úložná priestor čo najefektívnejšie, tak si neváhajte vybrať. Trebárs aj z našej ponuky. Pokiaľ máte záujem o špecifické riešenie tak nás neváhajte kontaktovať. Našou snahou je vám v čo najväčšej miere vyhovieť. Tešíme sa na vaše podnety.

Komentáre


Zanechajte komentár


siet
realizacie
showroom

Newsletter

* povinné pole

© Copyright 2016 | Všetky práva vyhradené DIVENDOOR