Posuvné dvere vstavaných skríň – zrkadlo, či tapetu?

Ak zariaďujeme interiér jednotlivých domov či bytov, zameriavame sa na zladenie jednotlivých komponentov a kusov nábytku. V prípade že máme nábytok umiestnení presne ako chceme, je už len otázkou vkusu a cieľov, aký materiál použijeme, v akých farbách budeme interiér ladiť, aké presvedčenie chceme na byt aplikovať (feng shui).

Zrkadlo

Vstavané skrine sa najčastejšie umiestňujú buď ako šatník do obytných miestností, alebo na chodbu. Podľa toho sa aj rozhodujeme, aký typ dverí volíme. Zrkadlá nám celkovo zväčšujú priestor optickými javmi, ktoré využívame často v bytoch, kde sú užšie priestory a musíme uvážlivo voliť umiestnenie skríň a celkovo nábytku. Zrkadlo umiestnené v chodbe na posuvných dverách je viacúčelovou výhodou. Jednak je to žiaduce pre každú ženu, ktorá sa pred odchodom z domu upraví. Samozrejme že aj muži túto výhodou kontroly vlastného vzhľadu pred odchodom radi využijú.

Zrkadlo, ako už spomíname vyššie, zväčšuje opticky priestor interiéru, takže dobre umiestnené zrkadlá v byte zmenia celkový dojem zo skľučujúceho na otvorený priestor.

Rovnako ako aj voľba polohy a umiestnenia zrkadiel vedia zo vstavanej skrine urobiť vkusný dizajnový kúsok. Umiestnenie troch zrkadiel vodorovne pod seba len na jednu časť dverí vstavanej skrine je vhodnou a vkusnou voľbou. Úzke a vysoké zrkadlo rovnako použité niekoľko krát vedľa seba otvára možnosti ako pracovať s optikou a napríklad so šírením svetla.

Tapeta

fototapeta 40Voľba tapety nám zase umožňuje dokonale zladiť interiér ako jeden celok. Môžeme zvoliť tapetu, ktorú úž máme na inom kuse nábytku alebo priamo na stene miestnosti. Táto možnosť sa často využíva v obytných miestnostiach, ako sú spálne a detské izby. Vhodná tapeta, ktorá môže príjemne doplniť interiér, sa využíva najmä ak máme potrebu skriňu buďto zvýrazniť alebo naopak zjednotiť s dizajnom ostatného nábytku.

Ďalšou skvelou možnosťou je použitie fototapety priamo na vstavanej skrini alebo inom nábytku v interiéry. Vďaka tomuto riešeniu je jednoduché vytvoriť aj z bežného zariadenia použitím fototapety s vlastnými fotografiami jedinečný a dizajnový kúsok zaraidenia.

Nie však len fotografie rodiny alebo obrázky, ktoré si sami zvolíme sú možnosťou. Je toľko spôsobov, ako využiť povrch dverí vstavaných skríň, že je len na zákazníkovi, ktorú možnosť zvolí. Stačí si vybrať z našej rozsiahlej ponuky priamo na našich stránkach alebo v ktorejkoľvek predajni.

Komentáre


 • Lenka napísal/a:

  Co sa zrkadiel tyka – tak beriem z http://www.estilofina.sk/zrkadla

 • Zanechajte komentár


  siet
  realizacie
  showroom

  Newsletter

  * povinné pole

  © Copyright 2016 | Všetky práva vyhradené DIVENDOOR