Spojenie kuchyne a obývacej miestnosti

V dnešnej dobe je stále bežnejším prvkom v domácnostiach prepojenie kuchyne a obývacej izby v jeden súvislý priestor. Tento stavebný prvok sa využíva najmä z dôvodu optického zväčšenia priestoru, no stalo sa to už moderným a dizajnérskym trendom. Rovnako však spojením kuchyne a obývačky dosiahneme vzájomné spájanie rodiny a trávenie spoločného  času.

Dizajn je zjednocujúcim prvkom priestoru

kuchyna Miramichi exterérJedným z hlavných prvkov, ktoré ovplyvňujú celkový výzor spojenej kuchyne a obývačky, je zjednotenie a správne vybratie dizajnu. Najjednoduchším spôsobom, ako tento výsledok dosiahnuť, je siahnuť po vstavaných skriniach na mieru, ktoré jednak zjednotia celkový výzor, no efektne skryjú kuchynské prvky pred návštevou v obývačke.

Keď si uvedomíme možnosti použitia farieb a motívov a jednotlivých kombinácií, vieme si interiérové prepojenie kuchyne a obývačky doladiť farebne aj materiálovo podľa svojich predstáv.

Či už skrinky v obývačke alebo v kuchyni, všetky chceme mať zladené v jeden harmonický celok. Pri jednotlivých rozmeroch a možnostiach, ktoré nám umožňuje byt či dom, sú vstavané skrine či skrine na mieru ideálnym riešením. Výberom jednotlivých vzorov a ich vhodným kombinovaním si môžeme vybrať, či chceme kuchyňu opticky oddeliť alebo zjednotiť s obývacou časťou.

Pri návrhu netreba zabúdať na praktickosť a funkčnosť

Burnaby exterérPri výbere nábytku musíme brať ohľad na iné aspekty ako pri oddelenej kuchyne od obývačky. Pri elektrospotrebičoch myslíme na to, aby boli čo najmenej hlučné, no napríklad pri digestore čo najefektívnejšie. V prípade prepojenia obývacej časti a kuchyne v jeden celok uprednostňujeme zapracovanie elektrospotrebičov do kuchynskej linky tak, aby čo najmenej narúšali dizajnérsky celok objektu.

V prípade, že naším cieľom nie je oddeliť kuchyňou a obývačkou úplne, môžeme využiť posuvné priečky vo forme posuvných skríň, regálov, knižníc, vyhotovených na mieru podľa potreby.

Na mieru prispôsobeným objektom v tomto otvorenom priestore je umiestnenie ako oddeľovacieho prvku ostrovčeka alebo barového pultu. Tieto funkčné jednotky rovnako opticky oddeľujú kuchyňu a obývaciu časť a zároveň sa prakticky využívajú.

Prepojenie kuchyne a obývačky do jedného celku je zložitejšie ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Pri necitlivej realizácii stratíte čaro oboch miestností a efekt bude skôr rozporuplný ako zjednocujúci. Preto pokiaľ si na takúto zmenu sami netrúfate, tak nás neváhajte osloviť. Spolu s našimi vyškolenými dizajnérmi určite nájdeme riešenie na mieru priamo pre vás.

 

Komentáre


Zanechajte komentár


siet
realizacie
showroom

Newsletter

* povinné pole

© Copyright 2016 | Všetky práva vyhradené DIVENDOOR